Nastava 6.5.2020.
Autor: Draženka Jančić, 6. 5. 2020.

Dragi učenici,evo i današnjih zadataka. Budite vrijedni ali ne zaboravite se i poigrati u prirodi!

TREĆI RAZRED

PRIRODA I DRUŠTVO

Danas ćemo upoznati koje to sve gospodarske djelatnosti imamo. U bilježnicu napiši naslov Gospodarske djelatnosti. Pronađi isti naslov u udžbeniku na str.76. i 77. pročitaj slikovni prikaz a zatim ga uredno prepiši i nacrtaj crteže u bilježnicu.

David: imaš ovaj put isti zadatak kao i Alen.

MATEMATIKA

Ponavljamo i dalje pisano množenje. Riješi zadatke iz radne bilježnice na str.54.

David: u zbirci zadataka na str.53. riješi 1.,2. i 3. zadatak.

HRVATSKI JEZIK

Pročitaj ponovno priču Plavo iznenađenje, Marina Gabelice na str. 182. i 183. u udžbeniku i odgovori  od 11. pitanja do kraja u udžbeniku.

David: Pronađi u udžbeniku sa slovima na str.104. zadatak 3. Pročitaj ga na glas a zatim u pisanci ispiši cijelu stranicu kod slova Z .

ČETVRTI RAZRED

PRIRODA I DRUŠTVO

Danas ćemo upoznati Život travnjaka.

Pogledaj video lekciju o životu na travnjaku.

Odigraj igru i ponovi sve što si danas naučio/naučila:

MATEMATIKA

Danas ćemo provjeriti koliko smo naučili o pravokutniku i kvadratu. Kad riješite ove zadatke obavezno mi slikajte i pošaljite odgovore. Ova zadaća ulazi u ocjenu.

Prepišite u bilježnicu zadatake i ispod svakog prepisanog zadatka riješite ga:

Pravokutnik i kvadrat

1. Nacrtaj pravokutnik geometrijskim priborom duljina stranica kako ti želiš. Izmjeri njegove stranice i zatim izračunaj opseg i površinu pravokutnika.

2. Nacrtaj kvadrat geometrijskim priborom duljine stranice po želji. Izmjeri stranice i izračunaj opseg i površinu kvadrata.

3. Izmisli i napiši sama zadatak riječima gdje treba izračunati opseg ili površinu ili oboje(pravokutnika ili kvadrata). Možeš i prepisati neki iz zbirke zadataka i zatim ga riješi.

Valerija: Riješi u udžbeniku Moj mali matematički svijet II zadatke na str.117. i 118.

HRVATSKI JEZIK

Danas vježbamo i ponavljamo Izgovor i pisanje č,ć.đ,dž,lj,nj i skupova ije/je.Pronađi naslov u udžbeniku na str.216. Poslušaj zvučni zapis zadataka od 2. do 5. i zatim ih riješi u udžbeniku.

Valerija: imaš isti zadatak kao i ostatak razreda.